STADION

КАДЕТИ РАДА ОСВОЈИЛИ КУП СРБИЈЕ

Datum: 06.06.2016 | Kategorija : Vesti

slika

Када се састану кадети РК Рад и РК Динамо 1954, добра и занимљива утакмица је загарантована. Тако је било и у недељу за нама, када је у трећем, финалном сусрету Купа Србије виђен најбољи рагби у овом такмичењу. Стадион Краљ Петар I је угостио младе рагбисте из Панчева.

Иако је након два претходна сусрета победник овог такмичења био познат, играчи из града на Тамишу су на Бањицу дошли по победу. Тај се јасни циљ видео од самог почетка, када је већ у 2. минуту предност припала гостима преко млађаног Ковачевића. Ово као да је разљутило узданицу Рада Николу Станковића, који је грабер шутом са нешто мање од пола терена сам себи изградио акцију и поентирао за 5-5. Исти играч претварањем повећава на 7-5. Да и “Вепрови” имају још који адут, показао је недуго затим и Данијел Дмитровић, који постиже есеј, а Ковачевић претвара за 7-12. Рад успева да узврати на висок темпо који форсира гостујућа екипа и преко експлозивног крила Луке Екмешчића поравњава на 12-12. Есеји се нижу као на покретној траци: најпре Дмитровић опет доноси предност гостима, да би већ у следећем нападу млади “Грађевинар” Богдан Стојановић показао своје атлетске способности и донео ново изједначење 17-17. Пред сам крај првог дела игре Никола Адвигов ставља на муке одбрану Рада, постиже нови есеј за Динамо, те уз претварање Ковачевића, на предах се одлази са резултатом 17-24.

Други део игре доноси нова узбуђења. У 39. минуту сусрета Никола Станковић проналази “рупу” у чврстој одбрани вршњака из Панчева, постиже есеј а затим и претварање за ново поравњање 24-24. До пред сам крај ове изузетно узбудљиве утакмице обе екипе су се смењивале у освајању терена противника, мањак концентрације у завршници је крив што се резултат није мењао. Последња промена десила на самом концу, у последњем минуту. Никола Станковић преузима одговорност и завређује епитет најбољег на овом сусрету: користи изграђену позицију упорним нападима мелеа и полаже лопту у есеј простор гостију. И у конверзији је опет без грешке, те ставља тачку на овогодишње издање Купа Србије за кадете још једном победом Рада: 31-24.

БРК Црвена звезда: Марковић, Бабић, Радиновић, Шврака, Васић, Алексић, Спасеновић, Андрић, М. Арсенијевић, Адамовић, Црни, Р. Арсенијевић, Тинтор, Хебар, Јоцић.

РК Рад: Карановић, Нешић, Младеновић, Рајовић, У. Славић, Михајловић, Хаџић, Аврамовић, Л. Славић, Вишњић, Ћирић, Сташић, Вукотић, Стефановић, Јерковић.

Поени БРК Црвена звезда:
Есеји: Васић 2, М. Арсенијевић
Конверзија: Андрић

Поени РК Рад:
Есеји: Лука Нешић 2, Аврамовић, Карановић, Рајовић
Конверзије: Хаџић 2

Честитамо кадетима РК Рад, који су победама у сва три меча заслужено освојили Куп, такође искрене честитке и гостима који из утакмице у утакмицу све више напредују. Свака част и САМО РАД!