Drugi tim slavio u Novom Sadu

Datum: 17.03.2014 | Kategorija : Vesti

aaaaaaaaaa

Razvojni tim Pobednik Mozzart-a odneo je ceo plen iz Novog Sada. U jednoj, veoma zanimljivoj utakmici Beograđani su postigli četitri eseja čime su uz četiri poena za pobedu osvojili i bonus bod. Ovom pobedom (5:22)  momci cu se učvrstili na čelu tabele Prvenstva Srbije Grupa B i priblizili se osvajanju ovog takmičenja.

ggg

Igra koju su prikazale ove dve ekipe bila je daleko iznad svih očekivanju, malobrojni gledaoci mogli su uzivati u odličnoj igri obeju ekipa. Velika borbenost odlikovala je aktere ove utakmice. Domaćini su pokazali veliki napredak u odnosu na jesenji deo sezone, bili su odlični u otvorenoj igri. Čak je i odbrana koja je bila najveći problem Novosadskih crveno-belih dovedena na znatno viši nivo. U prvom poluremenu su primili samo jedan esej od ekipe od koje su znali biti u dosta inferiornijem polozaju.Taj jedini esej postigao je Marko Isailović u 23. minutu. Ali to nije jedino polaganje u prvom poluvremenu jer su i novosađani uspeli da poloze iza esej linije gostiju. Oba šutera bila su neprecizna. Ovaj period igre bio je zaista visokog intenziteta i velike borbenosti, s toga je ovako malo poena bilo postignuto.

Drugi deo bio je ipak u znaku lidera. Plavo-beli su uvođenjem Dimitrija Terzića napravili prevagu i time rešili susret u svoju korist. Ovaj igrač je u 3. i 9. minutu postigao dva eseja čime je sve nade u uspeh domaćina, raspršio. Pad u igri domaćih bio je osetan što je Ranković Mirko iskoristio i esejem iz jedne odlične akcije skrama stavio tačku na ovaj susret. Topović je bio precizan iz šuta i time, ispostavilo se, postavio konačan rezultat meča 5 prema 22 za svoj tim. Treba napomenuti da je na ovoj utakmici debitovao Konjević Dimitrije, još jedan igrač izašao iz mlađih kategorija Pobednika. Zelimo mu puno uspeha u nastavku karijere. Utakmicu je sudio Matejić Nenad a delegat bio Dejan Deljak.

Za RK Pobednik Mozzart 2 su nastupili: Goran Vuković, Danijel Septeu, Uroš Martinović, Lazar Arbutina, Mirko Ranković, Predrag Marković, Nenad Todorović, Nikola Kostadinović, Mladen Stošić, Marko Isailović, Zoran Mičić, Đorđe Stanković, Luka Bulatović, Marko Knezević,  Stanislav Ljubičić, Dimitrije Konjević, Nemanja Jerković, Luka Trajković