Prvi tim zaustavljen u Zagrebu

Datum: 17.03.2014 | Kategorija : Vesti

mladostPrvak Srbije, RK Pobednik Mozzart je i pored odlične igre ostao bez plasmana u finale ovogodičnjeg izdanja RRC-a. Na tom putu zaustavila ih je fenomenalna ekipa Maldosti iz Zagreba. Ovaj tim je na domaćem terenu delovao kompaktno i uigrano što je na kraju i prevagnulo na njihovu stranu. Propuštena je još jena šansa za borbu za trofej, te podmlađenoj ekipi ostaje još puno rada ne bi li se i sledeće godine umešala u borbu za osvajanje ovog takmičenja.z66Sama utakmica bila je jedna od najboljih u dosadašnjem delu RRC-a. Prava borba dve različite filozofije ragbija. Osnovna razlika je u tome što domaćini tradicionalo igraju šuterski i time osvajaju prostor i prave rupe u odbrani dok su gosti ekipa koja mnoštvom rakova čuva svoj posed i strpljivo gradi poziciju za poentiranje. U subotnjem meču uspešniji su bili domaći. Ponajbolji igrač Mladosti, a po nekima i najbolji igrač u regiji Nik Jurišić bio je nerešiva enigma za odbranu plavo-belih. On je pored odličnih solo prodora šutevima kontrolisao tok cele utakmice.kiikki

Na prve poene čekalo se do 16. minuta kada je upravo otvarač  žuto-crvenih prodorom po levoj strani položio loptu u esej prostor Pobednika. Nedugo zatim gosti dolaze do zgodne prilike za šut te Kapor smanjuje na 5:3. U 30. minutu Jurišić koristi  koristi kaznu i povisuje na 8:3. U tim trenutcima plavo-beli preuzimaju inicijativu i to se isplaćuje Živanovu koji postiče esej u centar. Kapor rutinski pretvara i Pobednik dolazi u prednost 8:10. Nedugo zatim Beograđani prave kaznu na svojih 22 i nju uspešno realizuje Jurišić, rezultat je 11 prema 10. Ovar rezultat bi bio zadovoljavajući da pometnju u odbrani iz jedne kontre ponovo nije iskoristio Jurišić. On je trkom od preko 5o metara uspeo da prođe sve igrače, šutnuvši na kraju čip kik preko arijera uspeo je da položi loptu među stative i olakša sebi posao kod šuta. Sigurnom transformacijom zaokružio je rezultat prvog poluvremena na Nik Jurišić 18, RK Pobednik Mozzart 10.nn

Ostao je i drugi deo koji je trebalo da posluži da se da sve od sebe ne bi li se stigla i prestigla prednost koju je Mladost imala.  Igralo se vrlo otvoreno sa obe strane, Pobednik je bez izmena delovao još uvek dovoljno opasan. Ali ipak koncentracije je opala i Maldost postiže esej, to je ušinio prvi centar Antonio Ivanković. Uspešan iz transformacije Juričić. Tada su u igru ušli Đukić i Isailović umesto Nikolića i Milićevića. Smanjenje rezultata dolazi u 55. minutu kada opet Živanov postiže esej. Kapor i i ovog puta uspešan. U ovim trenutcima plavo-beli napadaju ali nemaju snage za esej.  A kako su kazne veoma česte u sportu, ona je došla i ovoga puta preko Denisa Muhobereca koji postiže esej i dovodi Mladost na vcelikih 30:17. Ipak se Beograđani nisu predavali i jednom odlišnim šuvanjem poseda i konstantnim napredovanjem dolaze do esej prostora Zagrepčana. Ovakvu priliku nije propustio Radeka i postigavši esej smanjuje na 30:22. Kako se Kapor povredio ulogu šutera preuzeo je Orlović. Njegov šut završio je pored desne stative i rezultat ostaje nepromenjen 30:22.  U tim trenutcima Pobednik kreće na sve ili ništa, a na kraju se ispostavilo da je ništa jer su brzoplete greške iskoristili Denis Brečić i Saša Sekovanec. Oni su esjima u 78. i 80. minutu od kojih je jedno Jurišić pretvorio, odveeli svoj tim na ubedljivih 42:22.rrrrtrt

Rezultat jeste pomalo previskok ako se ima u vidu stvarno stanje snaga na terenu, ali ostaje da je ekipa Mladosti zasluženo slavila u ovom polufinalu. Našem timu ostaje da nastavi takmičenja u domaćem prvenstvu i odbrani duplu krunu.qqqqqw