ПОРАЗ РАДА У ПОЛУФИНАЛУ КУПА

Datum: 19.11.2019 | Kategorija : Vesti

У суботу на Ади Циганлији одиграна је утакмица полуфинала Купа Србије између домаће екипе БРК Црвене Звезде и нашег РК Рада. Наши момци са Бањице су доживели неуспех на том мечу, игубивши са 17:32, па су Црвено Бели стекли право да се у финалу са Партизаном, које је на програму 23. новембра, боре са наслов првака Купа Србије и самим тим наследе Рад, као прошлогодишњег победника овог такмичења. Грађевинари су због кадровских проблема, највише због повреда, наступили у изузетно слабијем саставу од очекиваног, али залагање целокупне екипе Плавих и поред пораза, остаје као светла тачка овог меча. Главни судија на полуфиналном мечу је био Немања Бабић са помоћницима Марком Жеравицом и Мирољубом Буквићем.

Прво полувреме је протекло у изузетно тврдој игри, што говори и податак да није било поена до 30. минута утакмице, када Звезда прва стиже до есеја преко свог крила Матије Арсенијевића. Резлтатом 5:0 је и завршено прво полувреме. У другом полувремену Звезда је направила неколико измена и видно подигла темпо игре. Управо је резервиста Иван Родић постигао есеј у 45. минуту за увећање предности на 10:0 за Црвено Беле. Само 5 минута касније деми домаћих Данијел Кајан постиже нови есеј и повећава преност на 15:0. Играчи Рада, свесни ситуације да је ово меч за финале, подигли су се и преко нашег чепа Мирка Ранковића стижу до првог есеја за смањење заостатка на 15:5. Само 3 минута каније наш отварач Никола Станковић постиже нови есеј за Рад, за 15:10. Кључни детаљ се свакако догоио на половини другог полувремена, када је домаћин постигао два есеја практично један за другим, преко свог отварача Александра Ђорђевића и играча треће линије Миљана Николића, уз једно успешно претварање за тада већ високох 27:10. Ипак Рад се није предавао и у 77. минуту преко крила Уроша Бабића, који је и претоврио за 2 поена, смањује на 27:17. Видно исцрпљна екипа Рада, није смогла снаге да постигне још неки поен, па је Звезда преко искористила то и преко свог центра Димитрија Протића долази до још једног есеја за 32:17, што је уједно био и коначан резлтат утакмице.

За Рад на овом мечу су наступали: 1.Владимир Ђукић, 2.Милан Трујкић, 3.Стеван Николић, 4.Војин Карановић, 5.Срђан Николић, 6.Станислав Љубичић, 7.Реља Пећанац, 8.Мирко Ранковић, 9.Милан Митровић, 10.Никола Станковић, 11.Урош Бабић, 12.Миладин Живанов, 13.Лазар Татомир, 14.Мирослав Јолић, 15.Срћан Божић, 18.Енес Исако, 19.Урош Рајовић

Као што смо споменули БРК Црвена Звезда ће се састати са Партизаном у великом финалу, а меч ће се одиграти у Ковилову.

За радгби клуб Рад је ова такмичарска сезона завршена, која је могла можда бити и успешнија, али многобројен повреде кључних играча, је онемогућило да Рад покаже сав свој потенцијал. Време је за заслужен одмор, а од пролећа следеће године, надамо се новим успесима нашег Бањичког рагби клуба.