ВЕЛС, ЕНГЛЕСКА И ИРСКА СИГУРНИ! ОДЛУКА У ПОСЛЕДЊЕМ КОЛУ!

Datum: 11.03.2019 | Kategorija : Vesti

Овог викенда одиграно је четврто коло Купа шест нација, а са великим нестрпљењем чекамо следећи викенд, када је на програму последње коло. Ово коло је могло донети новог првака Шест нација, али главна три фаворита су били сигурни и остварили победе. Велс је имао неугодно гостовање у Шкотској, али су Змајеви остварили победу (11:18) и задржали лидерску позицију. Енглези су као што се и очекивало, “прегазили” Италијане 57:14. Ирска је угостила Французе и остварили су трећу победу за редом (26:14) и тиме остали у трци за одбрану титуле, освојену прошле године.

Шкотска – Велс: Шкотска је дочекала Велс на препуном Марифилду. Плавци су се држали до 10. минута кад су повели казном са 3:0 преко Фина Расела, али су после тога Змајеви преузели ствар у своје руке. У 13.минуту су повели есејем Џоша Адамса и ту предност нису испуштали до краја. Шкотима је видно недостајао први деми и капитен Лејдлов, а наду да могу да се врате, после есјеа Данси Греем, спречио је Анскомб, казном у 80.минуту меча, за коначних., Шкотска 11, Велс 18. Овом победом Велс је освојио Доди Вир трофеј, које се додељује од прошле године, победнику дуела између ове две репрезентације, а што је још значајније направио је велики корак ка освајању Гренд Слема.

Шкотска: Есеј – Грем (58.мин), Казне – Расел (10.мин, 20.мин)

Велс: Есеји – Адамс (13.мин), Дејвис (30.мин), Транформација – Анскомб (14.мин), Казне – Анскомб (24.мин, 80.мин)

У последњем колу, Шкотска ће покушати као гост да помрси рачуне Енглезима, који се боре за титулу, док ће Велс у директонм окршају у Кардифу, одлучити да ли ће освојити титулу или ће то препустити репрезентацији коју дочекује, Ирској, а у случају победе Енглеске, својим источним суседима.

Енглеска – Италија: Црвене Руже се и нису показали као добри домаћини. У сусрету Давида и Голијата, Енглези су били више него убедљиви у сусрету против Азура. Од самог старта Енглези су ставили до знања шта чека Италијане у овом дуелу. Почев од 8. минута, када су Енглези повели есејем преко талонера Џејмија Џорџа, па све до краја полуврмена, домаћини су држали све под контролом. 31:7 је завршено прво полувреме. Енглези нису стали ни у другом полувремену, настваили су истим ритмом и на крају заслужео славили 57:14. Овај пораз Италијана значи да су опет, четврти пут за редом освојили “варјачу”, најнеславнији трофеј, који се додељује последњепласираној екипи у Купу шест нација.

Енглеска: Есеји – Џорџ (8.мин), Меј (15.мин), Туилаги (21.мин, 47.мин), Шилдс (32.мин, 79.мин), Круис (64.мин), Робсон (68.мин), Транформације – Фарел (9.мин, 16.мин, 22.мин, 33.мин), Форд (65.мин, 69.мин, 80.мин), Казна – Фарел (26.мин)

Италија: Есеји – Алан (12.мин), Мориси (54.мин), Трансформације – Алан (14.мин, 56.мин)

Енглеска ће у последњем колу опет играти као домаћин, овог пута против северних суседа, Шкотске. Енглезе само победа оставља у игри за титулу, али све шансе за освајањем, биће угашене ако Велс савлада Ирску. Италија ће као домаћин покушати да осветла образ против Француза у следећем колу.

Иркса – Француска: Ирци ће свакако жалити за лоше издање у првом колу, јер су од тад видно подигли форму. Овог викенда је савладана Француска, а Ирци ни у једном тренутку нису дозволили Французима наду, да могу направити изненађење. Ирска је малтене 77 минута “млела” противника, за убедљиво вођство од 26:0. Ипак Французи су у завршници постигли два есеја и ублажили пораз, за коначних, Ирска 26, Француска 14. Занимљиво да је предност од 19:0 на полувремену најубедљивије вођство Ирске против Француза на паузи и историји њихових међусобних дуела.

Ирска: Есеји – Бест (3.мин), Секстон (30.мин), Конан (36.мин), Ерлс (56.мин), Транформације – Секстон (4.мин, 31.мин, 58.мин)

Француска: Есеји – Уже (77.мин), Шат (81.мин), Транформације – Серин (77.мин, 84.мин)

Ирска ће као гост против Велса, завршити овогодишњи Куп шест нација. пред Ирском је заиста тежак задатак. Морају да савладају домаћу селекцију, а притом да чекају изненађење Шкота у Енглеској. Изгледа као немогућа мисија, али видећемо, чуда се догађају. Француска ће са друге стране поћи путем Рима и као гост, покушати да оствари другу победу ове сезоне.

Шкотска – Велс  –  15:17

Куп шест нација за играче до 20 година освојила је селекција Ирске. а у 0четвртом колу тог такмичења су постигнути следећи резлтати:

Енглеска – Италија  –  35:10

Шкотска – Велс  –  27:20

Ирска – Француска  –  31:29

Останите уз сајт рагби клуба Рад и пратите вести и дешавања у домаћем и светском рагбију!