КРУСЕЈДЕРСИМА ДЕВЕТА ТИТУЛА (Видео)

Datum: 06.08.2018 | Kategorija : Vesti

Екипа Крусејдерса је освојила девету титлу у Супер Рагби такмичењу. Они су на распродатим АМИ стадиону убедљиво савладали јужноафричке Лајонсе резултатом 37-18

Лајонсима је ово трећи пораз у финалима за редом, тиме су проспустили прилику да постану тек други тим из Јужне Африке који је освојио ово најквалитентије клупско рагби такмичење. Крусејдерси са друге стране настављају доминацију. Крсташи су убедљиво најуспешнија екипа са укупно девет титула. Они су иза себе оставили Блусе и Булсе који су освојили по три титуле.

HIGHLIGHTS: 2018 Super Rugby Final: Crusaders v Lions

HIGHLIGHTS: 2018 Super Rugby Final: Crusaders v LionsCrusader beat Lions 37-18 to win ninth Super Rugby title.#SuperRugby #FinalsFooty #CRUvLIO

Geplaatst door Super Rugby op Zaterdag 4 augustus 2018

Прве поене на утамици постигао је отварач лавова Елтон Јантјес у 13.минуту из казне. Три минута касније казна на другој страми и успешно отварање отварача Крсташа Моунге за 3-3. То као да је пробудило Крусејдерс који су три минута касније стигли до првог есеја. Сета Таманивалу је постигао први есеј на утакмици, а сјајни Ричи Моунга је претоврио за 10-3. До следећих поена на утакмици се чекало пред крај првог полувремена. Прво је Моунга претоврио казну, а непун минут касније аријер Крусејдерса Давид Хавили је постигао други есеј за своју екипу. Моунга је са лакоћом то претоврио за већ убедљивих 20-3. На самом крају првог полувремена, тачније 39.минуту, Јантјиес је претворио казну за своју екипу и тиме поставио коначан резултат првог полувремена 20-6 за Крусејдерсе.

Друго полувреме је било подједнако занимљиво. У трећем минуту наставка Моунга је успешан из пенала за предност од двадесет поена. Гости су се тргли после тога и напокон су постигли први есеј. Играч треће линије Кајл Бринк је постигао есеј, а Јантјиес је успешно извео транфромацију за смањење разултата, 23-10. Ипак девет минута касније Крусејдерси узвраћају преко Мичела Драмонда, играча који је ушао осам минута раније. Ричи Моунга је наравно успешно извео транформацију за 30-10. У 67.минуту Рајан Кроти добија жути картон а само минут касније Лајонси опет узвраћају есејем. Талноер Малкол Маркс је постигао есеј, али Јантјиес овога пута није био прецизан у транформацији. Делује да је то било и пресудно, јер је само два минута касније играч друге линије Скот Барет постигао есеј. Моунга је претворио за коначних Крусејдерси 37, Лајонси 18.

По приказаној игри најбљи утисак оставио је Ричи Моунга који забелжио укупно 17 поена, док је на супртоној страни Јантјиес уписао 10 поена

Жути картон: Кроти

Са несетпљењем очекујмо наредну сезону Супер Рагби-ја која стартује 15.фебруара следеће године. До тада уживаћемо у клупксим националним првенстввима јужне хемисфере. Наравно у питању су новозеландски Митре куп, аустралијски Национални Рагби Шампионат и Јужноафрички Кари куп који стартују већ половином овог месеца. Рагби еуфорија се наставља!!!