РК РАД – РК ПАРТИЗАН 20:28 (10:0)

Datum: 29.05.2018 | Kategorija : Vesti

Протекле суботе са почетком у 18:00 часова одиграна је утакмица трећег кола А лиге за сениоре између екипа рагби клуба Рад и рагби клуба Партизан. Овосезонски фаворит Партизан имао је потешкоћа у тријумфу на овој утакмици пошто се полууснула екипа Грађевинара разбудила и пружила одличну партију на Ади Циганлији.

До полувремена забележен је изузетан интензитет одбране и напада оба тима у којима је превладавао Рад те је на полувремену на табели резултат био 10:0 захваљујући есеју младог Луке Нешића, затим накнадном конверзијом искусног Марка Капора који је само 5 минута после извео успешан дроп-кик на гол и тиме подигао екипу са Бањице на ноге. Друго полувреме донело је есеј капитена Владимира Ђукића у 47. минуту као и још једну конверзију Капора, а затим је уследио пад интензитета Грађевинара који је екипа Партизана максимално искористила. Брзим есејима и претварањем казни убрзо су се изједначили а затим и повели и вођство задржали до самог краја. Освојеним бодовима у заслуженој победи екипа рагби клуба Партизан се попела на недостижно место на табели првенства Србије за сениоре и жељно ишчекује последње коло првенства како би после дванаест дугих година поново пригрлила пехар. Честитке екипи Партизана и тренеру Марку Милосављевићу на оствареном резултату!

За плаве наступили су: Ђукић, Родић, Вранеш, Терзић, Николић, Љубичић, Нешић, Костадиновић, Божић, Капор, Бабић, Живанов, Тодоровић, Сташић, Јерковић, Николић С., Карановић, Симић, Хаџић, Павловић, Аврамовић, Станковић и Пузовић.

Иако је титула шампиона Србије сада недостижна за екипу са Бањице очекује нас јесењи део сезоне и борба за куп Србије која ће по свему судећи биди врло занимљива.