RK Pobednik Mozzart – RK Partizan 17-15

Datum: 23.06.2014 | Kategorija : Vesti

10333773_10202285721243695_3608446809234442148_oMinulog vikenda odigrana je polufinalna utakmica Kupa Srbije. Snage su, kako je i najavljeno, odmerili RK Pobednik Mozzart i RK Partizan. U veoma zanimljivoj završnici bolje su se snašli plavo beli i u poslednjim minutima utakmice postigli esej, preokrenuli rezultat i uspeli da se plasiraju u finale.

Nije se pre početka činilo da će toliko teško biti plavo-belima da pobede ovu utakmicu imajući u vidu poslednje ishode utakmica ova dva tima. Ali iako su igrali protiv favorita crno-beli nisu želeli da unapred polože oružje. Od prvog minuta davali su do znanja da neće prepustiti ni metar prostora bez velike borbe. Čak ni kada su počeli da gube nisu padali u igri već hrabro kretali u nove napade. Pobednik nikako nije mogao da uspostavi posed lopte i zaigra u prepoznatljivom stilu. Posle tog početnog vođstva prepustili su rezultat crno-belima koji su vodili do 3 minuta pred kraj. A u nekoliko navrata imali prilike da se osetnije odlepe. Ipak rezultat od 15:12 za Partizan nije bio dovoljan da se zabeleži pobeda, jer su su vladajući osvajači Kupa smogli snage i jednim odličnim molom uguraju Partizan u njihov esej prostor i tu spuste loptu. Desio se preokret, a s obizirom da nije bilo uspešne transformacije, rezultat je glasio 17:15 za Pobednik. U preostalim minutima crno beli nisu uspeli da postignu neki poen i dođu do novog preokreta. Čestitamo našim prvotimcima i zelimo sreću u finalu.

Utakmica finala igraće se sledeći vikend i treba očekivati da naši momci podignu nivo igre i odigraju jednu dobru utakmicu.

Za Pobednik Mozzart su nastupili: Nikolić Srđan, Dragutinović Stefan, Vraneš Predrag, Terzić Dimitrije, Ristić Marko, Radulović Vladimir, Kostadinović Nikola, Radeka Vlado, Kapor Marko, Milićević Milan, Pirković Ivan, Babić Uroš, Đukić Vladimir, Uroš Martinović,  Simonović Nemanja, Ranković Mirko,  Mitrović Milan, Topović Dejan, Manojlo Lukić