STADION

Mlada reprezentacija veoma dobra

Datum: 23.03.2014 | Kategorija : Vesti

repka4

Reprezentacija Srbije do 18 godina, kao što je i najavljeno, odigrala je utakmicu protiv prvoligaške ekipe RK Partizan. Mladi Orlovi su ovu utakmicu na kraju ipak izgubili sa 20:17,iako su do 33. minuta vodili sa 13:17. Ipak stručni štab ne moze biti nezadovoljan utakmicom, s obzirom da su mladi reprezentativci odigrali meč na veoma visokom nivou. repka1

Utakmica nije krenula najsrećnije po Orlove, oni su izvesnom nedisciplinom u igri napravili tri kazne u 3. ,9. i 12. minutu, što ih je i koštalo rezultata. Dve od tri kazne je pretvorio bivši seniorski reprezentativac, Nenad Matejić, i doneo prednost crno-belima od 6 prema 0. Od tog trenutka Srbija igra znatno disciplinovanije i angazovanije. Uspostavlja se sistem igre u kojoj je akcenat na posedu lopte, rakovi funkcionišu dobro i obezbeđuju brzu igru. Na ubiranje plodova ovakve igre došlo je u 28. minutu kada odličnu igru skrama materijalizuje kapiten Terzić i smanjuje na 5:6. Kako je esej bio tik uz desni aut, Bulatović nije uspeo da doda još dva poena. Ali do preokreta je ipak došlo u poslednjem minutu prvog dela, kada Avramović probija i postize esej, za dovođenje svog tima u prednost (6:10). Bulatović je opet imao šansu sa aut linije, ali ni ovu priliku nije materijalizovao. Na poluvreme se otišlo sa ovim rezultatom.

repka2

U drugom delu Orlović je napravio izmenu, u kojoj u drugoj liniji je Maksimovića zamenio Arbutina. Posle odmora znatno iskusniji Partizan kreće punom parom i to im se isplađuje već u petom minutu nastavka, kada odličnu akciju momaka u crno-belim dresovima realizuje Vladimir Dejanović, takođe jedan od bivših reprezentativaca iz crno-belih redova. Uspešno pretvaranje Preradojevića donosi Partizanu prednost od 13:10. Od tog trenutka  igra se izjednačen ragbi u veoma visokom ritmu. Da bi osvezio tim trener Orlova redom uvodi: Mančća, Konjovića, Santibanjeza, Trajkovića, Zivkovića i Jerkovića umesto Keglića, Bitićija, Rakite, Knezevića, Gavrilovića i Isailovića. Pre nego što je poslednja izmena izvršena otvarač Orlova, Isailović odličnim solo prodorom postize esej među stative. Ovog puta Bulatović je uspešan i ova dvojica dovode Orlove u vođstvo od 17:13. U tim momentima do kraja utakmice bilo je ostalo još petnaestak minuta. Trebalo je izdrzati odlične napade crno-belih. Odbrana je bila na zaista visokom nivou, ali ipak nije izdrzala konstantne napade. Ta odbrana matirana je u pretposlednjem minutu utakmice, drugim esejem Vladimira Dejanovića, koje je Matejić ponovo uspešno transformisao za konačnih Srbija U18 17, RK Partizan 20.

repka

SRBIJA U18: Dimitrije Terzić, Mladen Stošić, Stanisla Ljubičić, Milan Maksimović, Mitar Radeka, Mladen Gavrilović, Aleksa Šošić, Predrag Keglić, Dejan Topović, Marko Isailović, Ronalodo Bitići, Dimitrije Avramović, Luka Bulatović, Luka Rakita, Marko Knezević, Boris Mančić, Lazar Arbutina, Nikola Zivković, Dimitrije Konjović, Andrija Santibanjez, Luka Trajković, Nemanja Jerković