ПОРАЗ СРБИЈЕ У БУГАРСКОЈ

Datum: 13.10.2019 | Kategorija : Vesti

Репрезентаијца Србије је доживела, могло би се рећи прави дебакл, на гостовању у Софији. Наиме наши момци су убедљиво поражени од домаћина Бугарске са 71:7 у оквиру Конференције 2 Југ. Меч између ове две селекције се играо на терену НСА (националне спортске академије), пред око стотнак гледалаца, а главни судија је био Украјинац Макслук Валерли. Време и терен су били одлчни, али нажалост, не и наши рагбисти.

Орлови су се држали првих 10-15 минута, у коме су скоро сво време имали посед лопте, али после тога, на тренутке изванредна игра Бугара, просто је разбила у игри наше рапрезентативце, који су били заиста немоћни. Бугари су у првом полувремену постигли 4 есеја уз исто толико транформација и једном казном, водили су на полувремену 31:0. У наставку наши момци су видно подигли ниво игре и постигли есеј у 44. минуту преко Алена ћосовића, уз успешан шут за 2 нашег отварача Николе Станковића, али то је отрпилике био максимум Србије на овој утакмици. Бугарска је потом, уз пар наврата заиста лепих акција, постигла још 6 есеја до краја утакмице. Коначан резлтат на крају Бугарска 71, Србија 7.

Свакако да овај пораз боли, али циклус се наставља даље и ова уткамица се мора што пре заборавити резлтатски, а извући поуке из грешака и лоше игре са меча у Софији, сложни су и и играчи и цео стручни штаб. Да занемаримо чињеницу да је за Бугарску наступало 12 интернационалних играча, оно што представља позитивно из ове негативне приче јесте велики број дебитаната, чак 5. Списак играча који су играли на мечу са Бугарском: 1.Владимир Ђукић, 2.Бојан Лукић, 3.Предраг Вранеш, 4.Стеван Николић, 5.Горан Поробић, 6-Андрија Панић, 7.Ален Ћосовић, 8.Том Цвијановић, 9.Срђан Божић, 10.Никола Станковић, 11.Каспар Стругар, 12.Никола Татић, 13. Миладин Ћиванов (капитен), 14.Станислав Љубичић, 15.Урош Бабић, 16.Иван Родић, 17.Никола Рикаловић, 19.Никола Адвигов, 20.Лука Ракита, 21.Лазар Давидовић, 22.Данило Рашета, 23.Срђан Николић. Такође са екипом су путовали Мирко Ранковић и Вид Пејовић, који су били повређени и нису били на списку за утакмицу.

Снимак утакмице Бугарска – Србија

Као и доста предходних утакмица, а и ову, боје Србије су бранили неколицина играча Рада: Владимир Ђукић, Предраг Вранеш, Стеван Николић, Ален Ћосовић, Срђан Божић, Никола Станковић, Миладин Живанов, Стансилав Љубичић, Урош Бабић и Срђан Николић, који је због кадровских проблема у репрезентацији био приморан да игра, и својој 43. години дао спортски пример многим млађим играчима.

Следећу утакмицу Србија игра у суботу 19. октобра, а биће домаћин репрезентацији Турске, која је сад за викенд била успешна против Андоре, резлтатом 36:12. Дакле Турци иако нови у овој групи, нимало наивна екипа, то су показали већ у првом колу, тако да наше Орлове очекује заиста тежак меч. Надамо се да ће се наши момци психички и физички опоравити од пораза од Бугарске и да ће бити они прави у дуелу са Турцима.

У осталим утакмицама Рагби Европа такмичењима Финска је била успешна протви Молдавије са 20:15, Хрватска је савладала Израел 39:10, док су Данци били убедљиви на гостовању у Нровешкој и славили са 3:44.

Следећег викенда поред утакмице Србија – Турска, игрју се још утакмица тог викенда.: Кипар – Хрватска, Слованија – Израел и Луксембург Чешка.