Рад сигуран против Панчеваца

Datum: 18.09.2019 | Kategorija : Vesti

Рагбисти са Бањице су и овај викенд успешно окончали. На доброј старој локацији, ФК Херој у Јајинцима, овог пута су савалдали екипу Динамо 1954 из Панчева резултатом 62:5 (22:5), са напоменом да је меч прекинут у 70. минуту, јер је Динамо у том тренутку остао са 10 играча, па је главни судија на овом мечу Мирољуб Буквић одсвирао крај.

Меч је био упитан да ли ће уопште играти, јер је Динамо отпочео меч са 13 играча. У догову тренера обе екипе, одлучено је да при првом прекиду, Грађевинари изведу 2 играча из игре и да се остатaк меча игра 13 на 13. У таквом изједначеном саставу, Рад је први дошао до предности. Играо се 3. минут кад је лопту на крилу добио Јолић и неометано положо лоту у есеј. Наш отварач Марко Капор је био успешан за 2 поена, за предност од 7:0. Екипа Динама се после тог есеја тргла и преко играча друге линије, Марка Јаћимовића, постигла есеј из брзе казне за смањење предности на 7:5. У међувремену наш чеп Ален Ћосовић је због те казне добио жути картон. Играчи Рада су после тог есејеа схвативши да морају много боље да одиграју, стегли своје редове. 7. минута после есеја Динама, Марко Капор из казне погађа за 3 поена за 10:5. У другом делу првог полувремена, Рад постиже још два есеја. Прво је наш стуб Вранеш у 28. минуту дао есеј, а пет минута касније у листу стрелаца се уписао и Лозничанин Немања Рикаловић. Уз једну успешну конврезију, резлтат је у том тренутку гласио 22:5, што је уједно и био резултат првог полувремена.

Рад је у другом полувремену кренуо са двојицом нових играча са клупе. У игру су ушли Орловић и Јерковић, који су видно донели сигурност у игри Грађевинара. И управо је Орловић у 49. минуту постигао есеј уз успешну конверзију Капора, повећан је резлтат на 27:5. Само 3 .минута касније, нови есеј за екипу са Бањице. Овога пута егзекутор је био млади Реља Пећанац, који је сјајно испратио акцију мелеа и положио лопту иза линије противничког гола за 34:5. Капор је сигуран за два поена, 36:5. Нови есеј пада у 55. минуту, овај пут Јерковић постиже есеј за 41:5. Наставак “голеаде” Радоваца наставио се у 61. минуту, наш аријер Мирко Ранковић постиже есеј, а по обичају Марко Капор успешан у шуту за два, за 48:5. Само 3. минута касније Јерковић постиже свој други есеј, а наш отварач је опет сигуран у конвертији, за 55:5. У 67. минуту наш играч друге линије Карановић такође постиже есеј за 60:5, уз успешну конверзију за 62:5. Нешто мало касније, у 70. минуту, као што смо већ споменули, због повреде играча Динама и без могућности замане, судија Буквић је одсирао крај. С обзиром да је већ био скоро крај меч, важи се резултат који је био до тад на снази, тако да на крају резлтат гласио. Рад 62, Динамо 1954 5.

Рад је овом победом и званично обезбедио улазак у плеј оф, док је други противник РК партизан, који је у директном окршају за улазак у плеј оф, савладао Војводину са 69:0. У последњем колу регуларног дела сезоне Партизан у суботу од 17 часова на Ади Циганлији дочекује Рад и та ће утакмица одредити која ће екипа имати предност домаћег терена. У другом мечу за викенд састају се Војводина и Динамо 1954. Прва утакмица плеј офа је на програму 28-29 септембар, а друга 26-27 октобар. Игра се на две добијене, а потенцијална 3. утакмица би се одиграла 2-3 новембра.

За Рад на утакмици против Динама 1954 су наступили: Владимир Ђукић, Милан Трујкић, Предраг Вранеш (5), Војин Карановић (5), Немања Рикаловић (5), Станислав Љубичић, Реља Пећанац (5), Ален Ћосовић, Милан Митровић, Марко Капор (2, 3, 2, 2, 2, 2, 2, 2), Матеја Мујовић, Лука Нешић, Миладин Живанов, Мирослав Јолић (5), Мирко Ранковић (5), Стефан Јерковић (5, 5), Урош Бабић и Милан Орловић (5).