РАД САВЛАДАО ВОЈВОДИНУ

Datum: 11.09.2019 | Kategorija : Vesti

Као и што смо најавили, рагби клуб Рад је протекле недеље гостовао у Новом Саду на терену ФК Славија и славио резултатом 28:17 (10:0). Сви који су присуствовали овом мечу сложиће се да смо видели једну тврду и изузетно занимљиву утакмицу. Главни судија на овој утакмици је био Мирољуб Буквић који је доста добро судио меч уз помећ обеју екипа које су одиграле заизта дисциплинован меч.

Рад са нешто подмађеним саставом и кадровским проблемима, претежно повредама одиграо је доста добро, против Војводине, која је такође желела да тријумфује, и тиме се реванширају Грађевинарима за пролећни пораз. Рад је повео преко Николе Станковића из казне у 17. минуту. Први есеј је пао у 39. минуту (Милан Митровић) уз успешну транформацију за 10:0 (Никола Станковић) у корист екипе са Бањице. Ово је и био коначан резултат првог полувремена.

У наставку је Војводина додала гас и одмах на почетку другог полувремена дала есеј, преко свог аријера, Рајка Јанковића. У 46. минуту Станоковић је прецизан за 3 поена за 13:5. Играо се 58. минут, када је опет Станковић био егзекутор, овога пута са есејем и трансформацијом за осетније вођство од 20:5. Војводина је искористила опуштање Рада и постигла два есеја у 61. и 69. минуту и то преко њиховог центра Луке Раките, једног од најбољих играча из редова Војводине, на овој утакмици. Деми Овнова Милићевић је био успешан само у једној конверзији за смањење разлике на 20:17. Најлепшу акцију направио је наш деми Милан Митровић, који је из рака атрактивно, кроз ноге додао до нашег крила Мирослава Јоилића који постиже нови есеј за Рад за 25:17 у 73. минуту. Никола Станковић у 80. минуту из казне поставља коначних, Рад 28, Војводина 17.

Овом прилику искористићемо да похвалимо тројицу играча, који су први пут одиграли првеснтвену сениорску утакмицу за РК Рад: Реља Пећанац, Матеја Мујовић и Мирослав Јолић, а управо се истакао Јолић који је постигао есеј и асисистрао за други. Такође похвале иду и тројици играча Лознице, који су наступили за наш клуб: Немањи Рикаловићу, Александру Алексићу и Александру Унковићу

Рад је скоро дефинитнво после ове победе остварио пласман у плеј оф. Следеће недеље дочекује Динамо 1954, док се у другој утакмици сасстају Партизан и Војводина. Обе ове утакмице су на програму овог викенда. Рад тренутно води са 19 бодова, Партизан је други са 15, док је Војводина трећа са 10 бодова. Динамо 1954 је тренутно последњеи без освојеног бода.

За рагби клуб Рад на овој утакмици су наступили: Владимир Ђукић, Милан Трујкић, Предраг Вранеш, Немања Рикаловић, Срђан Николић, Војин Карановић, Реља Пећанац, Ален Ћосовић, Милан Митровић (5), Никола Станковић (3,2,3,5,2,3), Матеја Мујовић, Лука Нешић, Станислав Љубичић, Мирослав Јолић (5), Мирко Ранковић, Александар Алексић и Александар Унковић.