ЈУНИОРИ ФРАНЦУСКЕ ОСВОЈИЛИ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

Datum: 23.06.2019 | Kategorija : Vesti

Репрезентација Француске је нови стари првак Светског Првенства за узраст до 20 година. Галски Петлови су у финалу, били бољи против Аустралије, резултатом 24:23 (18:13). Била је ово један заиста неизвесна утакмица достојна финала у коме су се Фрацузи боље снашли и освојили своју другу титулу и историји овог такмичења од 2008. од кад се игра. Један од јунака историсјке победе против Валабиса је свакако отварач Луис Карбонел, члан Тулона, који је финалу забележио 14 поена – четири казне и једна конверзија.

Француска је у групној фази играла заједно са домаћином Аргентином, Велсом и Фиџијем. Прво коло Плави су решили у своју корист против Фиџија резлтатом 36:20. У другом колу очекивало се јачи отпор Велса, који је у првом колу савладао домаћина Аргентину, али су Французи били више него убедљиви и славили 32:13. У последњем колу групне фазе, Француска је и пре те утакмице била надомак полуфинала, јер је остварила макисмалан бодвни учинак, сакупиши 10 бодова. Са друге стране противник, домаћин, Аргентина је морала да иде на све или ништа и успели су у томе. Јагуари су славили са 26:47 и тиме заузели прво место у групи, док је Француска као најбоља другопласирана екипа прошла у полуфинале. У том мечу за улазак у финале, Французи су играли протви јуниора Спрингбокса. Екипа у плавим дресовима је потпуно надиграла Јужну Африку и заслужено славила са 20:7. У финалу као што смо већ писали, савладали су Аустралију и тиме је ова генерација наговестила да има огроман потенцијал.

У борби за 3. место Јужна Африка је славила против домаћина са 41:16. 5. место су освојили Енглези, који су више него убедљиво славили против својиз западних суседа Велса, са 45:26. Нови Зеланд је славио у делу са Ирском 40:17 и освојио 7. место. Ол Блексима као шестоструким првацима је ово био најгори пласман у историји овог такмичења. У борби за 9. место Италија је била боља од Грузије 29:17, док се Фиџи у потпуности опоравио од тесног пораза од Грузије и славио у дуелу за 11 место, против доста лоше Шкотске са убедљивих 59:34.

Следеће Светско Првенство се игра у Италији, која је већ била домаћин 2015. године. Из најквалитетнијег јуниорског такмичења испала је Шкотска, а њихово место заузеће екипа која освоји други ранг СП-а, Трофеј. То такмичење ће се одржати од 9. јула од 21. јула у Бразилу, а поред домаћина учествоваће Јапан, Хонг Конг, Кенија, Уругвај, Канада, Португалија и Тонга.