ОРЛОВИ ПОРАЖЕНИ ОД БУГАРА (Видео)

Datum: 17.10.2018 | Kategorija : Vesti

Рапрезентација Србија је доживела пораз на старку Евроспког Првенства Конференције 2 југ од селекције Бугарске резултатом 29:35. Утакмица је одиграна на стадиноу ФК Рада, Краљ Петар I, на Банјици, пред око 500 гледалаца. Наши момци су нажалост наставили негативну традицију и већ трећу годину за редом сезону започињу поразом.

Играла се егал уткмица током целог меча, али су Бугари ипак одржали стечено вођство крајем првог полувремена, и заслужено однели победу из Београда. Селектору Милосављевићу остаје мање од месец дана да припреми екипу за следећи окршај. 10. новембра Орлови гостују екипи Словачке. Надамо се да ће се наши момци психички и физички опоравити од овог пораза и одиграти много боље. У прилог томе им иде победа у последњем сусрету против Словака 50:24.

Ток утакмице:

Прво полувреме – Наша екипа је добро отворила меч и шутем за 3 поена нашег отварача Капора дошли смо у вођство 3:0. Бугари узвраћају есјем 3 минута касније есејем за 3:5. У 16. минуту Бугари постижу још један есеј уз успешну транформацију за 3:12. Само 2 минута касније, Капор сјајном соло акцијом је асистирао нашем капитену Крстићу, који постиже есеј. Наш отварач је успешно после тога шутнуо на гол за 10:12. Бугари преко свог отварача узвраћају, и из казненог шута стичу до 10:15. У 28. минуту виђен је најлепш есеј. Витор Љубичић је соло акцијом претрчао око 60 метара и постигао есеј. Капор успешан у транформацији за 17:15. До краја полувремена Бугари су успели да постигну још два есеја. Прво је њихов можда и најбољи играч на утакмици, отварач Николов посигао есеј у 32. минуту, уз успешну транформацију. Потом детаљ који је можда и одредио побеника меча. Бугари постижу есеј у судијској надокнади са успешним шутем на гол за коначан резултат првог полувремена 17:29.

Друго полувреме – Наши момци су кренули друго полувреме доста одлучније, али су опет у тој силној жељи да преокрену резултат направили још једну казну, коју Николов наравно користи и постиже нова 3 поена за 17:32. Играо се 55. минут кад је Прерадојевић постигао још један есеј после сјсјаног мола наше селекције и смањио на 22:32. После тог есеја селектор Милосављевић је направио неколико измена и видно освежио екипу и у 68. минуту је то довело до позитивог учинка. Србија постиже још један есеј преко Ђорђевића уз успешан шут за два поена за смањење резултата на 29:32. Очекивала се узбудљива завршница и налет наших Орлова. Ипак Бугари су се успешно одбранили и уз још један шут за три поена дошли до коначних Србија – Бугарска 29:35. Пред крај утакмица видно нервозни наши момци добили су и два жута картона.