СРБИЈА ЧЕТВРТА НА ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ

Datum: 25.06.2018 | Kategorija : Vesti

Репрезентација Србије у рагбију 7 заузела је четврто место на управо завршеном Европском првенству – Конференција 1. Остаје жал за плсаманом у финале, јер би се на тај начин наша селекција пласирала у виши ранг. Ипак морамо бити задовољни приказаном игром изабраника Марка Милосављевића, јер је за нашу подмлађену екипу ово било велико искуство.

Орлови су били смештени у групи Ц са Аустријом, Словенијом и Словачком. Наши су успешно стартовали и пребродили прву препреку, савладавши репрезентацију Словеније резултатом 17:12. Уследио је потом несерћан пораз од Аустрије 17:19 у последњем минуту. Ствари полако долазе на своје место у трећој и последњој утакмици у групној фази, Србија – Словачка 27:14.
После завршене групне фазе, Србија је у кругу од три екипе са две победе и једним поразом саузела друго место. То је значило да нас у четвтфиналу чека Монако. Утакмица је заиста била одлична и на крају су наши момци саслужено славили резултатом 31:21.
Жреб је тако хтео да се у полуфиналу састанемо са домаћином, репрезентацијом Босне и Херцеговине. Меч је сјајно кренуо по нас, јер је Витор Љубичић постигао есеј за 5:0. Потом је Босна узвратила есејем за изједнчених 5:5. Пред крај првог полувремена се догодио детаљ који је вероватно одлучио даљи ток утакмице. Наиме, приликом једног јачег обарања протвиника Витор Љубичић добија жути картон.
У другом полувремену Босна је кренула силовито и успела је да постигне есеј са успешном трансформацијом за вођство од 12:5 за домаћине. Повратком Љубичића, Србија консолидује игру и управо он постиже есеј за 12:10. До краја утакмице се водила огромна борба, али ипак је Босна и Херцеговина била мало више концентрисанија и постигла есеј са успешном транформацијом за коначних 19:12. Пласманом у финале екипа Босне и Херцеговине следеће године ће учествовати у вишем рангу
У борби за треће место, наши момци видно исцпрљни нису могли против екипе Молдавије. Молдавци су славили са 22:14 што је значило да је наша екипа завршила на четвром месту на овогодишњем првенству.
У финалу селекција Чешке је била убедљива против домаће селекције са 43:0. Чеси су и пре турнира важили за главне фаворите, што су и оправдали у игри, победивиши скоро све своје противнике великом разликом.
Из овог ранга такмичења су испалe репрезентације Норвешке и Црне Горе и следеће године ће се такмичити y конференцији 2, која се ове године одржава у Eстонском Талину. Црногорци су забележили свих пет пораза на овом турниру. Ипак и ово је за наше суседе било лепо искуство, с обзиром да су не тако давно уплавали у рагби воде.

Аврамовић у продору – детаљ са утакмице Србија – Словенија.

Коначан пласман Европског првенства у рагбију 7 – Сарајево 2018

Живанов Миладин – капитен сениорске рагби 7 репрезентације Србије.

Овим путем честитамо играчима нашег клуба за учествовање на Европском Првенству! За репрезентацију Србије из редова рагби клуба Рад наступили су: Живанов Миладин, Бабић Урош, Јерковић Стефан и Аврамовић Аљоша.