15.коло – јесен 2022

STADION

ДВА ТРОФЕЈА ЗА РАГБИСТЕ РАДА

Datum: 08.11.2016 | Kategorija : Vesti

12294712_1638230593117936_2660304672132015147_n Викенд за нама је донео расплет у првенству Србије у категорији јуниора и кадета. У на полицама рагби клуба Рад места се нашло за још два трофеја. Терен на СЦ Младост у Панчеву угостио је јуниоре Рада, који су савладали вршњаке из престонице јужног Баната резултатом 42-0. Од самог старта наш подмладак је кренуо снажно, те се није дуго чекало на први есеј: 4. минут и након ефикасног аута, Душан Богојевић постиже прве поене за “Грађевинаре”. До краја првог дела који је завршен резултатом 0-22, у стрелце су се још уписали Лука Николић и Никола Сташић са два есеја и једним претварањем. И у наставку је виђена слична слика, с тим да је наша млада екипа искористила сваку ситуацију да уигра и испроба све варијанте игре са тренинга. Још једним есејем Николе Сташића, уједно и најефикаснијег појединца ове утакмице и с три есеја Аљоше Аврамовића, постигнут је и коначан резултат: 0-42. Капитену  Душан Вишњић је трофеј намењен прваку Србије уручио председник Стеван Илијашевић. Честитамо нашим јуниорима и играчима РК Динамо 1954 на сјајној игри и спортском понашању. У недељу на последњој и одлучујућој утакмици кадетског првенства, на рагби терену на Бањици виђена је сјајна представа и права трилер завршница. Млади рагбисти из Панчева су кренули жестоко од првог звиждука судије Матејића и већ у трећем минуту меча постижу есеј па и претварањем преко Давида Мунћана и Андреја Барбула за вођство 0-7. Није се дуго чекало на одговор играча са Бањичког Брда, те Милан Трујкић постиже есеј за 5-7. Сигурну игру Рада у овом делу утакмице крунишу есејима Уроша Обрадовића и Страхиње Стојиљковића, који постиже конверзацију за 17-7. И када се помислило да ће ово бити и коначан резултат првог дела, после одличне акције линије “Вепрова”, Давид Мунћан постиже још један есеј и смањује на 17-12. Друго полувреме почиње у знаку играча Динама, који у 38. и 46. минуту постижу есеје за вођство 17-22. Овај период игре обелижило је доста грешака на обе стране, па није било промене резултата до пред сам крај сусрета. Тада на сцену ступа поново одлично крило Рада Урош Обрадовић и постиже есеј за изједначење у 56. минуту. Хладнокрвно и прецизно извео је одучујуће претварање Страхиња Стојиљковић и донео предност домаћину 24-22. Преосталих неколико минута протекло је у великој борби, шансе за поене имале су обе екипе. Ипак, Радовци су одолели до краја и славили на крају. Пехар намењен за кадетског првака доделио је председник рагби савеза Србије и похвалио борбеност и напредак обе екипе, нарочито играча РК Динамо. Сјајан викенд за нама је најбоља увертира за предстојеће четвртфинале Купа за сениоре, које наши првотимци играју против рагбиста Партизана. Надамо се да ће и сениори наставити низ победа млађих чланова клуба. САМО РАД!