КАДЕТИ НАСТАВИЛИ ПОБЕДНИЧКУ СЕРИЈУ

Datum: 16.05.2016 | Kategorija : Vesti

Screenshot_6

Кадети Рада су први отворили такмичарску рагби недељу за нама. Вршњаци из Панчева су били домаћини другог кола Купа Србије за кадете. На терену СЦ Младост, настављена је трка за овај престижни трофеј.

Када је судија Лелик означио почетак утакмице, млађани радовци су силовито кренули у освајање противничког терена. Већ у петом минуту сусрета виђен је први есеј на сусрету. Филип Гавриловић је незадрживим продором савладао одбрану младих “Вепрова” и донео рано вођство нашим кадетима. Никола Станковић успешним претварањем додаје још два поена на наш рачун. Да ће овај меч бити неизвестан, побринуо се млади Драган Ковачевић, који је хитрим трчањем постигао есеј за домаће и након успешног претварања Стојановића изједначује резултат на 7-7. Дуго су наши момци ломили одбрану панчеваца и градили акције које нису довеле до промене резултата. Пред крај првог дела игре, рагбисти Рада “ломе” полувреме, а како се показало, и читав сусрет, есејима Екмешчића и Сташића и прецизним шутевима Станковића. На одмор се одлази резултатом 7-21.

Друго полувреме је настављено у истом ритму, виђени су одлични потези на обе стране, жестоки дуели у одбрани и нападу. Наши млади рагбисти су у наставку искористили искуство и физичку спремност и есејима Станковића, Екмешчића и Стојановића повећавају вођство гостију са Бањице. Истичемо и сјајно расположеног Станковића, који је поред једног постигнутог есеја, само једном био непрецизан приликом претварања и тако утакмицу завршио са чак 15 поена. Коначан резултат ове сјајне представе је 7-40. Након последњег судијског звиждука, задовољство је красило млада лица обе екипе, који су у правој спортској и другарској атмосфери приказали све оно што је рагби: пожртвовање, истрајност и спортско понашање на и око терена.

Честитке иду најпре играчима Панчева, који из сусрета у сусрет подижу ниво рагби знања и стечених вештина. Напредак ових младића је видљив на сваком мечу. Кадети у плавој опреми, наши радовци, су још једном осветлали образ нашег клуба и успешно представили наш Рад и наш град. Честитамо и позивамо их да само тако наставе и још јаче раде.

Динамо 1954: 1.Ковачевић, 2.Стојан, 3.Јокић, 4.Ивановски, 5.Рашета, 6.Токаји, 7.Димитријевић, 8.Барбул, 9.Стојановић, 10.Дабић, 11.Бубоња, 12.Адвигов , 13.Марјановић, 14.Бончић

Рад МОЗЗАРТ: 1.Анастасијевић, 2.Гавриловић, 3.Трујкић, 4.Томанић, 5.Пећанац, 6.Екмешчић, 7.Божић, 8.Станковић, 9.Сташић, 10.Живковић, 11.Стојиљковић, 12.Стојановић , 13.Грковић.