SLOVENCI IPAK BOLJI

Datum: 10.11.2015 | Kategorija : Vesti

12187708_10208158189377331_6991903317695088110_n

U subotu, na stadionu SC “Milicionar”, na Makišu, naši seniori su odmerili snage sa prvim timom Slovenije. Nažalost, naši momci nisu uspeli da savladaju gostujuću ekipu. Ali krenimo od početka…

Po prijatnom jesenjem vremenu, naša reprezentacija predvođenja novim selektorom Mišelom Milovićem i stručnim štabom u sastavu Poprečica, Žeravica i Orlović, izašla je na megdan odličnom slovenačkom timu, rešena da, pred punim tribinama, kruniše naporne pripreme. Utakmica je krenula žestoko: snažni dueli, beskompromisna odbrana sa obe strane, najavljivali su pravu ragbi poslasticu. I pored velikog požrtvovanja i zalaganja, naši momci odlaze na odmor sa zaostatkom od 12 poena, rezultat prvog poluvremena 7-19. Moramo da naglasimo i da je našoj ekipi falilo i sportske sreće, koja je neizostavan deo svakog nadmetanja. Baš ta sportska sreća nam je nekolko puta okrenula leđa, kada nismo uspeli da krunišemo dobro izgrađene napade.

U drugom poluvremenu viđene je slična situacija: konstantni pritisci i napadi, veći posed lopte od protivnika, nisu doneli očekivani rezultat. Smirenija i iskusnija ekipa Slovenije znalački je to iskoristila i realizovala ukazane joj prilike. Na veliku žalost svih prisutnih, utakmica je završena rezultatom 17-33 za goste. Iako razočarani početnim neuspehom, stručni štab i igrači imaju čemu da se u budućnosti nadaju. Naime, ekipa sastavljena od mladih i perspektivnih igrača, radom i upornošću će biti u prilici da napreduje i postiže dobre rezultate. Ova utakmica je pokazala da naš ragbi ima potencijala i prostora za napredak, koji će, nadamo se, u budućnosti biti krunisan trijumfima. Naime četvorica igrača debitovala su na ovoj utakmici: Julien Matijašević, Miloš Ljubičić, Aleksandar Ljubičić i naš Uroš Martinović koji je nakon puta u Dansku bio član prvih petnaest odigravši 60ak minuta muški se boreći sa daleko iskusnijim stubovima Slovenije. Čestitamo momcima na upisanim nastupima za reprezentaciju.

Na kraju, želeli bismo da čestitamo gostima na pobedi, našim momcima na srčanosti, zalaganju i želji, kao i da pohvalimo odličnu organizaciju utakmice od strane RSS-a, kao i da se zahvalimo svima koji su u istoj i učestvovali, a naročito podmlatku ragbi kluba Rad, koji je, kao i uvek, nesebično pomogao.