PREKINUT DERBI MEČ PRVENSTVA

Datum: 04.03.2014 | Kategorija : Vesti

1743451_10203423236725056_1424621599_nUtakmica između dva jedina kandidata za titulu prvaka drzave prekinuta je u 50 minutu. Do tog trenutka igrao odličan ragbi u kom je RK Pobednik Mozzart imao terensku inicijativu, ali je odbrana BRK Crvene Zvezde bila nerešiva enigma. Domaći su u meč ušli malo lakše nego što bi trebalo. Napravljeno je par kazni na početku, a jednu od povoljnijih iskoristio je Ranković i doveo svoj tim u vođstvo od 0:3. Od tog trenutka plavo-beli kreću u odlučnije napade ali iz nekog razloga svaki napad je završavao brzom promenom poseda. U ovim trenutcima igra se veoma otvoreno sa čestim promenama poseda lopte, što je koristilo crveno-belima koji su time drzali protivnika daleko od svojih pet metara. Bilo je par šansi kada je domćin uspeo da uđe u protivničkih pet metara, ali su te akcije uspešno osujećene odličnom odbranom. Čak i jedan izgledan šut iz kazne, Orlović nije uspeo da pretvori. Prva loša stvar na takmici se desila u 26. minutu utakmice kada je u jednom duelu čepu Pobednika, Branimiru Petroviću pukao nos i morao je hitno u bolnicu. Umesto njega u igru je ušao Dimitrije Terzić, mlada nada našeg kluba. Od tog ulaska Pobednik kreće u silovite napade koji na kraju daju rezultat. u 30. minutu igrači gostiju prave kaznu na liniji 5 metara i Pobednik trazi skram. Lopta iz skrama veoma brzo dolazi do Orlovića koji uspeva da probije odbranu i polozi loptu u esej prostor protivnika. S obzirom da je esej postignut uz aut liniju Kapor nije uspeo da trasformiše i rezultat ostaje 5:3. Ovim rezultatom se prvo poluvreme privodi kraju.

Drugo poluvreme se igralo, na zalost samo 10-ak minuta. Jer u tim trenutcima glavni sudija Dejan Štiglić ulazi u verbalnu raspravu sa publikom. Kako su se strasti uzburkale, sudija Štiglić napušta utakmicu odbijajući da i dalje sudi. Obe ekipe imale su dobru volju da nastave utakmicu, ali uslova za to nije bilo te je utakmica prekinuta.

Kakav će biti dalji rasplet ovog događaja ostaje da se vidi.

Za Pobednik Mozzart su nastupili: Nikolić Srđan, Dragutinović Stefan, Vraneš Predrag, Jovanović Nebojša, Radeka Vlado, Ristić Marko, Kostadinović Nikola, Petrović Branimir, Rastovac Milan, Kapor Marko, Milićević Milan, Stanković Đorđe, Pirković Ivan, Isailović Marko, Olović Milan, Đukić Vladimir, Simonović Nemanja, Terzić Dimitrije, Raković Mirko, Lukić Manojlo, Mitrović Milan, Babić Uroš, Bulatović Luka. Poene su postigli: Orlović (5)