Druga ekipa pobedila Balkanske komarce

Datum: 02.03.2014 | Kategorija : Vesti

1902946_460527680739376_1806062157_n Naš razvojni tim uspeo je da u veoma zanimljivoj utakmici pobedi izuzetno motivisanu ekipu Balkanskog komarca. Ova utakmica je otvarala prolećni deo prvenstva Srbije u grupi B. Kako su ova dva tima zauzimala prva dva mesta u takmičenju, mogao se i očekivati zanimljiv meč. Na kraju je uz veliku muku ekipa RK Pobednik Mozzarta 2 uspela da savlada odlične goste rezultatom 36:23 (17:15).

Početak meča nije najbolje počeo za goste jer je već u drugom minutu Bulatović probio odbranu i postigao esej koji je kasnije uspešno pretvorio i doneo svom timu prednost od 7:0.Iako su gubili  “komarci” se nisu predavali i preko drugog centra Bojića postizu esej koji pretvara Gak i donosi rezultatsko poravnanje (7:7). Od poravnanja se igra veoma dobro i kvalitetno. Prvu konfuziju u odbrani koristi mladi Dimitrije Terzić koji uspeva da na pet metara od eseja probije odbranu domaćina i povisi na 12:5.Ni ovaj esej nije deprimirao “komarce” jer  nedugo posle vođstva domaćih, arijer gostiju Poleksić uspeva da odličnim prodorom poravna na 12:12. Nerešeno je do 30-og minuta kada Knezević postize sesej i svoj tim dovodi u vođstvo (17:12). Da se ovim rezultatom ne ode na odmor pobrinuo se Đorđe Gak pretvorivši kazneni udarac sa nekih dvadesetak metara od stativa. Na odmor se otišlo pri rezultatu od 17:15 za domaćina.

Na poluvremenu Pobednik vrši dve izmene, umesto Stošića ulazi Trajković, dok je umesto Arbutine na terenu Mitrović. Ni u drugom delu nije se puno čekalo na promenu rezultata jer je Petrović u trećem minutu nastavka uspeo da probije i postigne esej. Do sledeće promene čekalo se do 55 minuta kada je Gak i jedne kazne smanjio na 22:18. Ovaj rezultat kao da je dao krila gostujućim igračima jer su krenuli u napad i esej je visio u vazduhu. A da ne ostane samo na tome pobrinuo se Đorđević, koji je iskoristio jednu grešku Pobednika i uspeo da postigne esej. Ovo je donelo prvu prednost gostima od 22:23. Iako pod rezultatskim pritiskom trener Pobednik Mozzarta Marko Jovanović u 73 minutu u  igru ubacuje debitanta Stanislava Ljubičića, izdanka Pobednikove ragbi škole i reprezentativca Srbije do 18 godina, na poziciju krilnog. On je u igru ušao umesto odličnog veterana Predraga Markovića. Ostalo je još malo vremena za preokret, ali ispostavilo se to je bilo dovoljno da razvojni tim dođe do zeljenog trijumfa. Preokret je doneo Milićević u 75 minutu, trkom od nekih 20-ak metara.  Taj esej je bio veliki udarac za goste kod kojih je nastala konfuzija u igri koju na kraju koristi Knezević i svojim drugim esejem povećava na 34:23. Ovaj esej uspešno pretvara Bulatović i time postavlja konačnih 36:23.

Vredno pomena je i to da je u zvanični protokol ušao i Konjović Dimitrije takođe izdanak Pobednikove ragbi čkole i reprezentativac do 18 godina. On je zajedno sa Ljubičićem otvorio vrata svom godištu u seniorsko takmičenje. Od ovih momaka se dosta očekuje i nadamo se da će se dobro uklopiti u seniorsku ekipu. Zelimo im sve najbolje u nastavku karijere.

Za RK Pobednik Mozzart 2 su nastupili: Stefan Dragutinović, Danijel Septeu, Uroš Martinović, Dimitrije Terzić, Mirko Ranković, Nikola Kostadinović, Lazar Arbutina, Branimir Petrović, Mladen Stošić, Marko Isailović, Zoran Mičić, Predrag Marković, Luka Bulatović, Milan Milićević, Marko Knezević, Nikola Mitrović, Stanislav Ljubičić, Dimitrije Konjević, Nemanja Jerković, Luka Trajković

Poene su postigli:

Eseji: Luka Bulatović, Dimitrije Terzić, Marko Knezević (5, 5), Branimir Petrović, Milan Milićević

Pretvaranja: Luka Bulatović (2, 2, 2)