Rođendan kluba

Datum: 06.12.2013 | Kategorija : Vesti

1233961_405746786194196_110497272_n

U nedelju 08.12.2013. odrzaće se proslava povodom proslave 17. rođendana trenutno najuspešnijeg kluba u Srbiji. Proslava će se kao i prethodne dve godine odrzati u Kafani “Sokače” u Zarkovu od 18 časova. Na ovim proslavama tradicionalno se dodeljuju nagrade za najbolje igrače po kategoriji u prethodnoj godini, kao i plakete igračima sa preko 100 nastupa za seniorsku ekipu. Pored ovih uručuju se zahvalnice svima onima koji su doprineli da klub bude ovde gde je sada. A trenutno je najuspešniji ragbi klub u Srbiji. Kako bi potkrepili tu činjenicu iznecemo sledeće:

1375968_405750832860458_58193078_n

Veteranska ekipa je imala niz organizovanih utakmica što je značajno doprinelo da se aktivira i ovaj segmenat kluba. To je itekako bitno jer se time pokazuje da klub vodi računa o svojim bivšim igračima i smatra ih idalje pripadnicima kluba.

slika

Seniorska ekipa je kao po običaju završila na prvom mestu jesenjeg dela sezone  u domaćem takmičenju. Uz to zauzeto je drugo mesto u A grupi Regionalne lige što znači da je obezbeđen plasman u polufinale tog takmičenja koje je ujedno i bilo cilj.

164944_10151574073103965_4527576_n

Ponovo je oformljen Razvojni tim(RK Pobednik Mozzart 2) koji završio takmičenje bez potaza u drugorazrednom takmičenju srpskog ragbija, Prvenstvu Srbije, Grupa B.

krusevac

Juniori bez poraza osvojili sva takmičenja u kojima su se takmičili (Kup i Prvenstvo Beograda i Prvenstvo Srbije u ragbiju sedam)

DSCN5586-1024x768

Kadeti su osvojili Kup i Prvenstvo Srbije kao i Međunarodni Memorijalni turnir “Boško Strugar” . Pored ovih trofeja ostvarili su i  visoko četvrto mesto na Internacionalnom turniru “Dragon kup” u Češkoj.

1239359_406027329499475_100361919_n

Pioniri su pouzimali pehare na svim domaćim takmičenjima (Prvenstvo Beograda, Kup Beograda, Prvenstvo Srbije, Kup Srbije) Treba napomenuti da smo na svim takmičenjima nastupili sa minimum dve ekipe i obavezno su obe zauzimale prva dva mesta. Pored ovoga mladi Pobednici osvojili su i prva tri mesta na Memorijalnom Turniru “Boško Strugar”. Treba dodati da su ovi dečaci iskustvo sticali i na već pomenutom “Dragon Kup”-u u Češkom gradu Brno. Gde se igralo bez rezultatskog značaja.

1238109_406032442832297_1981216384_n

Ostali su nam i najmađi, ali ništa manje uspešni petlići kluba, oni su takođe sa obe ekipe osvojili sva već pomenuta domaća takmičenja. Zauzevši na svim turnirima prva dva mesta.

548402_406033622832179_295847479_n

Ali kako ne bi pričali samo o trofejima napominjemo da smo sa uspehom organizovali Drugi Međunarodni turnir “Mozzart Beogradski Pobednik” koji je i ove godine ugostio ekipe iz inostranstva. Turnir se odrzao u dve discipline: seniori su se takmičili u olimpijskoji disciplini u ragbiju sedam, a veterani u standardnoj varijanti s tim što je vreme utakmica prilagođeno njihovim mogućnostima. Pored ovog već tradicionalnog turnira, organizovali smo i Međunarodni Memorijalni turnir u čast najvećeg imena našeg kluba, Boška Strugara, čoveka koji je ga je i osnovao. Plan je da ovo postane tradicionalni turnir za mlađe kategorije.

539759_406034726165402_1009254064_n

Klub je pored ovog ponosan i na saradnju sa SKOSI Pobednici, klubom za osobe sa posebnim potrebama kojima je pomogao da i dalje uspešno funkcionišu. Ovom prilikom im zelimo sve najbolje u budućem radu.