UBEDLJIVO DO POLUFINALA

Datum: 02.12.2013 | Kategorija : Vesti

1237155_405991052836436_49942297_nRagbisti našeg RK Pobednik Mozzarta ubedljivo su savladali goste iz Mađarske rezultatom 67:27 i tako se plasirali u polufinale Regionalne lige. Ovaj duel je odlučivao ko će se sa drugog mesta plasirati u završnicu.

Utakmica je krenula silovito od strane Kečkemeta, od samog početnog šuta pa sve do nekog petog minuta držali su domaćina u njihovih 22 metra. U više navrata mogli su da postignu esej. Ali u tim trenutcima odbrana je odlično organizovana i uspeva da se odbrani. Nakon toga igru su plavo-beli prebacili u protivničku stranu terena i u jednom tapadu iskusni Rastovac prolazi odbranu i loptu polaže u esej prostor. Posle čega Kapor uspešno  pretvara. Rezultat je 7:0. Nedugo zatim gosti organizuju dobar napad i postizu esej i pretvaranje izjednačivši rezultat na 7:7. U ovim trenucima igra je veoma otvorena. Posed se menja iz momenta u momenat. U jednom trenutku Kapor odličnim šutem nadmudruje protivnika sigurnim trkom postiže esej. Babićev šut je tik uz stativu. Ostaje 12:7. Ovaj rezultat ostaje na snazi do 24 minuta kada iz kazne koju je skrivio Rastovac, dobivši žuti karton za visoko obaranje, pretvara šuter Kečkemeta za 12:10. Pobednikov šut sa centra nesmotren start Petrovića, obaranje bez ruku, takozvani bodiček, i sudija Bartolić pokazuje žuti karton. Pobednik je bez dva igrača na terenu. Ali ne mari, igrači su zbili svoje redove i nastavili organizovane napade. Jedan takav donosi esej Kapora.  U 27.minutu umesto babića u igru ulazi Milićević. U ovim trenutcima domaći igraju svoj najbolji ragbi ove sezone. U periodu od 31 do 39 minuta ređaju se eseji jedan za drugim. Redom su ih postiyali Kapor, Pirković, Simonović i Živanov. Sve ih je uspešno pretvorio kapiten i ponajbolji igrač na utakmici Marko Kapor. Na odmor se odlazi rezultatom 45:10.

1011928_405991346169740_1809542615_nS obizirom na prvo poluvreme u nastavku je trebalo “odraditi posao” i uspešno privesti utakmicu kraju. Na poluvremenu su Simonovića i Rastovca menjaju Rodić i Mitrović. Drugo poluvreme kreće esejem Đukića i pretvaranjem Orlovića. U tom trenutku na mesto iskusnog Nikolića  u igri je mladi Ranković. Nesmotrenost u odbrani gosti koriste i esejem smanjuju na 52:15. Ponovo uspesan  sut i rezultat je 52;17. Pobednik nastavlja svoju napadačku igru i preko Orlovića povisuju prednost na 57:17. U tim trenutcima vrše se tri izmene, izlaze Kapor, Đukić i Radulović a umesto njih u igru ulaze Stanković, Martinović i iskusni Vuković. Tada gosti sa dva mola uspevaju da postignu dva eseja, rezultat je 57:27. Da to ne ostane konačan rezultat pobrinuli su se Petrović i Orlović postavivši konačnih 67:27. Za vrlo visok rezultat i prolaz u polufinale protvi Mladosti, na proleće u Zagrebu.

1240002_405977609504447_1890064823_nGlavni sudija: Hrvoje Bartolić (Hrvatska)

Pomoćnici: Zoran Mičić (Srbija), Novića Miovčić (Srbija)

Delegat: Stevan Ilijašević (Srbija)

Za RK Pobednik Mozzart: Vladimir Đukić,Nemanja Simonović, Predrag Vraneš, Srđan Nikolić, Branimir Petrović, Marko Ristić, Nikola Kostadinović, Vladimir Radulović, Milan Rastovac,Marko Kapor, Uroš Babić, Ivan Pirković, Milan Orlović, Marko Isailović, Miladin Živanov, Uroš Martinović, Nikola Rodić, Mirko Ranković, Goran Vuković, Milan Mitrović, Đorđe Stanković, Milan Milićević

Čestitamo svim igračima, trenerima i rukovodstvu kluba koji su zajednički ostvarili zacrtani cilj.