15.коло – јесен 2022

STADION

IPAK POBEDA U KRUŠEVCU

Datum: 25.11.2013 | Kategorija : Vesti

sl1Razvojni tim ragbi kluba Pobednik uspeo je da savlada izuzetno motivisanu ekipu Kruševca. Stanje na tabeli i bodovni saldo okarakterisali su naš tim kao favorizovan. Ipak sa tim se do poslednjih momenata susreta nisu slagali momci iz prestonice Kneza Lazara. U utakmicu su ušli bez ikakvog respekta prema neporazenoj ekipi u Prvenstvu Srbije, grupa B. I takav odnos im umalo nije doneo i trijumf. Na kraju su bez pobede ipak ostali, ali uspeli su da osvoje dva boda, što je veliki napredak u odnosu na prošlu utakmicu.

1235500_10202078535103392_48084550_nPrvo poluvreme bilo je u znaku Pobednika koji je kontrolisao meč iako su domaćini bilo veoma čvrsti. Prvi poeni su pali u 10. minutu kada odbranu probija Vraneš Predrag i postize prvi esej. Uspešnu transformaciju izveo je Bulatović Luka. Nedugo zatim uzvraćaju Kruševljani preko Aksentijevića. Ovaj rezultat nije se dugo zadrzao jer Knezević postize esej, a Bulatović opet uspešni pretvara. Rezultat je u tom trenutku bio 5:21. Do kraja poluvremena se vodi izjednačena borba u kojoj obe ekipe uspevaju da podtignu po jedan esej, prvo je to učinio Bulatović, a odmah posle tog eseja gostiju domaćini uzvraćaju preko Stefanovića. Na odmor se otišlo sa rezultatom od 10:26.

1383734_10202078549663756_1863868665_nDa domaćini nisu rekli sve u prvom delu najavljuje nam Stefanović koji postize svoj drugi esej i time primiče svoj tim na 11 poena zaostatka. Potom je Šošić bio uspešan iz transformacije i smanjio zaostatak na 9 poena. Osokoljena dobrim početkom ekipa Kruševca preuzima inicijativu i igra veoma kvalitetan ragbi. U tim trenutcima odbrana Pobednika deluje totalno razbijeno. U 54. minutu čep domaćih Ivković postize esej koji Šoškić opet uspešno pretvara što domaće priblizava na tesan rezultat od 24:26. Ovakav razvoj situacije na terenu obećavao je neizvesnu završnicu. Ovi eseji  kao da su paralizovali momke iz Beograda, koji ne uspevaju da konsoliduju svoje redove i primaju još jedan esej. Stefanović je bio nezadrziv i svojim trećim esejem uspeo da preokrene rezultat donevši svom timu prednost od 29:26. Ostao je tezak zadatak da se prednost sačuva, vodila se velika borba. Gosti su zeleli da po svaku cenu do pobede. U jednom napadu tu zelju u realnost pretvara Knezević koji polaganjem ponovo preokreće rezultat u korist gostiju. Šuter pobednika Bulatović je još jednom bio uspešan te je rezultat bio 29:33. Ispostavilo se da je ovo bio konačan rezultat ove utakmice, šime je Pobednik ostao neporazen u ovom takmičenju ali ni gosti ne mogu biti nezadovoljni jer su osvojili dva boda. Jedna za poraz manji od 7 razlike a drugi ze četiri postignuta eseja. Ovakav rezultat treba biti motiv obema ekipama da preko zime napornije treniraju i što bolje se spreme za nastavak na proleće.

krusevacRK Pobednik Mozzart 2: Predrag Vraneš, Danijel Septeu, Uroš Martinović, Dimitrije Terzić, Mirko Ranković, Nikola Mitrović, Nenad Todorović, Alen Ćosović, Mladen Stošić, Marko Knezević,Zoran Mičić, Marko Isailović, Luka Bulatović, Milan Milićević, Luka Trajković, Nemanja Jerković, Lazar Arbutina, Filip Dimitrijević

RK Kruševac: Milan Bogdanović, Filip Grujić, Dejan Živković, Bogdan Mihajlović, Stefan Miletić, Stefan Ivković, Lazar Crnoglavac, Milan Zdjelar, Marko Miletić, Aleksa Šošić, Nikola Božović, Sloboda Ivković, Stefan Aksentijević, Ivan Stefanović, Nikola Milenković, Mihajlo Radenković