Pobednik MOZZART 2-Vojvodina 59-0

Datum: 12.11.2013 | Kategorija : Vesti

pob-voj.jpgRazvojna ekipa Ragbi Kluba Pobednik MOZZART, odnela je još jednu sigurnu pobedu u Prvenstvu Srbije B grupe. Formiranje ove ekipe, se već sada pokazuje kao dobar potez našeg kluba. Takmičenje u B grupi Prvenstva Srbije omogućilo je juniorima, koji su stekli pravo nastupa za Seniore, da se takmiče, s obzirom na oskudnu juniorsku ligu. Ovo je bila četvrta utakmica naše razvojne ekipe i zabeležena je četvrta ubedljiva pobeda. O kvalitetu partija koje pružamo u ovom takmičenju, svedoči i esej razlika od 205-30.

Protivnik je bila ekipa Ragbi Kluba Vojvodina iz Novog Sada. Vojvodina je mlad klub koji se razvija iz godine u godinu i uprkos visokom rezultatu, ova utakmica nije bila nimalo laka za nas.

Nakon početnog pritiska, preko skrama, prvi esej za Pobednik postiže Luka Bulatović u 9. minutu. Luka je i prvi šuter B ekipe, pa postiže pretvaranje za 7-0. Usledio je period dobre igre Vojvodine u kome su demonstrirali kvalitetnu odbranu. U 25. minutu novi esej za Pobednik postiže debitant u seniorskoj konkurenciji Terzić Dimitrije. Dimitrije je jedan od najboljih izdanaka pobednikove ragbi škole. Nekoliko dana pred ovu utakmicu Dimitrije je napunio 17  godina i time konačno stekao pravo nastupa za seniore. U pretvaranju je ponovo siguran Bulatović za rezultat od 14-0. Do kraja poluvremena je postignut još jedan esej, ovog puta neumoljiv je bio čep Vlado Radeka. Nakon 3 poništena polaganja od strane Sudije Matejića, iz četvrtog pokušaja Vlado je postigao esej za 19-0. Ovim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Na samom početku drugog poluvremena Radeka postiže novi esej za 24-0. Na novi esej čekalo se do 50. minuta. Ponovo igrač melea postiže poene, ovaj put u strelce se upisao Ranković Mirko. Nakon odigranih utakmica u B ekipi, Mirko je znatno podigao svoju formu i pruža sve bolje partije, čime ozbiljno kuca na vrata prvog tima. Uspešan šut Bulatovića za 31-0. Bulatović, nakon odlične akcije cele ekipe, postiže esej u 61. minutu, koji uspešno pretvara za 38-0. Razigrani Luka Bulatović zadaje sve više problema odbrani Vojvodine te postiže novi esej, koji i pretvara za rezultat 45-0. Nastaje period dobre igre linije Pobednika, koji esejem kruniše Đorđe Stanković za rezultat 50-0. Neumoljiv je Bulatović za 52-0. Do kraja utakmice ostalo je još par minuta, taman toliko da Dimitrije Terzić Postigne još jedan esej. Nakon ovog eseja, tačku na utakmicu stavlja Bulatović uspešnim šutem i postavlja konačnih 59-0.

Najbolji pojedinac utakmice je svakako Luka Bulatović, koji je ubedljivo prvi na listi strelaca: Lista_strelaca-Seniori_B_grupa

Utakmica je prošla u sportskoj i fer atmosferi, kao i uvek kada igraju ova dva kluba.

Pobednik 2-Vojvodina.jpgZa RK Pobednik MOZZART 2 su nastupili: 1. Vuković Goran, 2. Septeu Daniel, 3. Martinović Uroš, 4. Ranković Mirko, 5. Terzić Dimitrije, 6. Mitrović Nikola, 7. Kostadinović Nikola, 8. Radeka Vlado, 9. Stošić Mladen, 10. Isailović Marko, 11. Milićević Milan, 12. Stanković Đorđe, 13. Bulatović Luka, 14. Mičić Zoran, 15. Knežević Marko, 16. Arbutina Lazar, 17. Ranđelović Dejan, 18. Todorović Nenad.

Poene su postigli: Bulatović Luka 29 (5, 5, 5, 2, 2, 2, 2, 2, 2, 2 ), Terzić Dimitrije 10 (5, 5 ), Radeka Vlado 10  (5, 5), Ranković Mirko 5, Stanković Đorđe 5,