Naši momci došli do pobede

Datum: 04.11.2013 | Kategorija : Vesti

532409_212842318817978_2104464155_nJučerašnji derbi meč četvrtog kola Prvenstva Srbije, ragbisti RK Pobednika rešili su u svoju korist rezultatom 17:8 (14:0). Ovo nam govori da naši protivnici nisu uspeli da izgube sa manje od sedam razlike i uzmu bonus bod. Takva činjenica, kojoj je kumovao Kapor Marko u poslednjim minutima utakmice, moze biti od velikog značaja kada se na proleće bude odlučivalo o tituli. Redosled na tabeli za sad ostaje nepromenjen, ali ukoliko se stvari budu odvijale kako treba, bonus bod iz prvog kola biće dovoljan da naši momci prezime na prvom mestu A grupe Prvenstva Srbije.

Utakmica je kako se i očekivalo bila prava takmičarska, borbena sa obe strane. U nekim trenutcima ta borbenost je prelazila granicu dozvoljenog, pa je sudija Bukvić morao da pokaze tri zuta kartona (dva Pobedniku i jedan BRK-u) Za razliku od prošlog puta u ovaj meč su naši momci ušli dosta angazovanije i sa više zelje. Kostantno napadanje materijalizovali su Orlović, nakon odličnog ofanzivnog šuta kapitena Zivanova i Simonović nakon sigurne igre skrama. Oba šuta uspešno je pretvorio Kapor. Ovaj igrač je u poslednjim sekundama uspeo da pretvori kaznu i time ostavi protivnika bez bonus boda. Iako su momci sa Ade postigli esej i konvertovali jednu kaznu u drugom poluvremenu, to im ovoga puta nije bilo dovoljno za bodove. Sve u svemu treba čestitati obema ekipama na prikazanoj igri i pozeleti sreću u mečevima koji slede za par nedelja u okviru Regionalne lige.