Pobednik zaustavljen na Starom Placu

Datum: 05.05.2013 | Kategorija : Vesti

Ragbi Klub Pobednik Mozzart je propustio priliku da se plasira u finale Regionalnog ragbi prvenstva jer je u Splitu poražen od RK Nada rezultatom 37-8. Naši seniori su počeli utakmicu furiozno i već u 45 sekundi vodili 5-0 posle izvrsnog presecanja lopte Pirkovića i uspešne trke sa najbržim igračima Nade. Nakon toga Nada se budi i počinje da gradi igru, da osvaja teren, ali nailazi na čvrstu odbranu na svakom delu terena i najpre se rezultatski približava kaznom u 15 minutu, a zatim prelazi u vođstvo esejima u 18 i 21 minutu za aktivan rezultat poluvremena 13-5. U prvom delu viđena je velika borba, a Pobednik, nažalost, nije iskoristio dve velike šanse za postizanje eseja nakon prodora Dejanovića i kada je na metar od eseja Nade napravljena kazna u napadu. U tom delu igre i iskusni kapiten Kapor promašio je kaznu sa relativno dobre pozicije. Na početku drugog poluvremena Pobednik ne žali za propuštenim šansama već kreće da igra mnogo bolje, ali Nadina odbrana dobro funkcioniše i nakon nekoliko prolaza Orlovića, a zatim i Kapora postižu se poeni samo iz kazne za rezultat 13-8 u 43. minutu. Sve do 60 minuta vodi se ravnopravna borba sa mnogo jakih duela koji kod naših seniora uzimaju danak po veoma toplom vremenu i Nada nakon nekoliko izmena podiže ritam i mora se reći da je poslednjih 20 minuta pripalo Nadi. Tada Nada postiže eseje preko Tomislava Burazina,  Tonči Buzova, Damira Draganića i Luke Lerotića za nerealno visok krajnji rezultat utakmice.

Čestitamo Nadi i korektnoj splitskoj publici na plasmanu u finale koje će se 8. juna održati u Splitu protiv RK Zagreb. Našim momcima zahvaljujemo na velikoj požrtvovanosti i vrhunskom predstavljanju kluba, ragbija i države u sportskom duhu i ferpleju.

Pobednik Mozzart: Nikolić, Rodić, Đukić, Jovanović, Petrović, Ristić, Radulović, Radeka, Mitrović, Živanov, Babić, Orlović (3), Pirković (5), Desanović, Kapor, Vraneš, Dragutinović, Ranković, Kostadinović, Dejanović, Vitanović, Stanković.