15.коло – јесен 2022

STADION

Završeno Evropsko prvenstvo U18

Datum: 31.03.2013 | Kategorija : Vesti

Reprezentacija Srbije nije uspela da slavi u poslednjoj utakmici Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina i završila je takmičenje na 6 mestu u grupi. Rezultati postignuti u Francuskoj pozicioniraju našu reprezentaciju kao 22 u Evropi od ukupno 31 reprezentacije koje se takmiče podeljene po grupama.
Utakmica za 5 mesto sa Litvanijom pružila je istorijsku šansu da se ostvari najbolji rezultat u istoriji međunarodnih takmičenja mlađih kategorija, ali tu priliku će ipak sačekati neke sledeće generacije. Ova generacija je pokazala karakter i upornost kroz dugačke pripreme za ovo takmičenje, veliki broj treninga i pripremnih utakmica pa je tako bilo i u ovoj poslednjoj na prvenstvu. Aktivan rezultat na poluvremenu od 10-3 za Litvaniju je još jednom dokazao da prvih 35 minuta možemo da igramo potpuno ravnopravno sa svim protivnicima u grupi. Litvanija je odmah na početku drugog poluvremena izvrsila 4 izmene i oni su znatno podigli ritam na koji naši momci nisu mogli da odgovore. Ono što raduje kroz celo prvenstvo je sigurna igra skrama u svim segmentima igre što je na ovom prvenstvu prezentovalo neku novu sliku našeg ragbija. Poslednjih 15 minuta stručni štab reprezntacije dao je šansu svim igračima da osete draž ovako bitne utakmice i stiču neophodno iskustvo na međunarodnoj sceni koje će im značiti u seniorskom ragbiju.
Stručni štab i igrači su ostvarili cilj opstankom u ovoj grupi i još jednom pokazali da ragbi na ovim prostorima ima budućnost kroz intenzivniji rad sa mlađim kategorijama i profesionalnu pripremu naših najboljih igrača za naredna takmičenja.
RK Pobednik Mozzart ovom prilikom čestita reprezentativcima i stručnom štabu na ostvarenim rezultatima i promociji Srbije u duhu ragbi sporta.