Ostvaren cilj u Francuskoj

Datum: 27.03.2013 | Kategorija : Vesti

Letonija-Srbija 19:34

Srbija – Ukraina

Kao što naslov kaže, cilj naših mladih reprezentativaca je ostvaren, pobedom nad velikim rivalom i prošlogodišnjim takmacem reprezentacijom Letonije. Sama utakmica je obećavala odličan ragbi, jer je obema ekipama ovo bila odlična šansa da obezbede opstanak i bore se za peto mesto. Uprkos problemima sa povredama, ekipa Srbije je izašla sa najjačim sastavom i od samog početka utakmice videlo se da su momci zaista odlučni da ostvare pobedu. Prilika za promenu rezultata ukazala se već u 8. minutu, kadaa Bulatović uspešno kažnjava Letonce i Srbija dolazi do početnih 3:0. Ekipa naravno  ne staje i odličnu igru skrama materijalizuje kapiten Đorđević u 16. minutu. Posle početne prednosti dolazi malo opuštanje u našim redovima i Letonci to kažnjavaju esejem u 19. minutu, smanjivši na 8:5. Od tog trenutka na terenu postoji samo jedan tim, dominira srpski skram i odlično igra linije. Svi reprezentativci se pokazuju u najboljem svetlu. Letonci uspevaju da odolevaju napadima sve do  27. minuta kada Dimitrije Terzić postiže esej, a Bulatović je siguran iz transformacije za konačan rezultat prvog poluvremena, 15:5 za Srbiju. Drugo poluvreme se nije puno razilikovalo od prvog  i sve čto je mesecima uvežbavano dalo je rezultate. Na samom počtku  se još jedan stub, Martinović upisao esejem u listu strelaca što je Bulatović lako  transformisao. Nedugo zatim u 50. minutu svoj drugi esej postiže kapiten Đorđević s tim da je ovog puta precizan iz pretvaranja bio  igrač druge linije, ali izvrsan šuter, Predojević. Tu nije bio kraj mukama momaka sa istoka Evrope. Nije im ostao dužan ni “najveći” u našim redovima čep Radeka Vlado , koji je esejem u 55. minutu zapečatio sudbinu Letonaca i postavio  nedostižnih  34:5. Nakon ovog eseja stručni štab počinje izmene koje su malo usporile tečnost u igri orlića. Letonci su svim snagama napadali, pokušavajući da se bar spasu od katastrofe, što su na kraju i uspeli. U momentima pada koncentracije kod naših rezervista, Letonci koriste svoje šanse i sa dva brza eseja i dve transformacije uspevaju da izvuku častan poraz. Konačan rezultat od 34:19, možda i nije pravi odraz snaga, ali Letoncima treba odati poštovanje na igri do poslednjeg sudijskog zuvižduka, a našim momcima čestitati na ostvarenom velikom uspehu i opstanku u grupi. Želimo im puno uspeha u poslednjoj utakmici protiv Litvanije, u borbi za peto mesto.