Uspešan put u Rumuniju

Datum: 11.03.2013 | Kategorija : Vesti

Prvo putovanje RK Pobednik Mozzart u Rumuniju u istoriji kluba završeno je veoma uspešno. Na put za Arad krenulo je 22 igrača, pa je trener Mark Baret mogao da isproba sve taktičke zamisli spremane za prolećni deo sezone. Sama utakmica bila je baš lavovska, u skladu sa imenom protivnika, ekipe  RC Lions UVVG iz Arada. Naša ekipa je od samog početka nametnula svoju igru, i tu igru su brzo uspeli da materijalizuju Orlović esejem i Kapor pretvaranjem. Da se neće na tome zaustaviti pokazala je sjajna akcija u 25 minutu koju na najbolji način završava Pirković. Uz još jedno uspešno pretvaranje i jednu kaznu slavljenika Kapora, RK Pobednik se odlepljuje na pristojnih 17:0. Poluvreme je bilo pravo vreme da se naprave izmene i probaju druge varijante u igri. Na žalost u drugom poluvremenu se nije igrao tako dobar ragbi kao u prvom delu jer oštriju igru sa obe strane sudija nije uspeo da smiri pa se par puta prekinula utakmica kako bi se smirile strasti.
Treba dodati da su u drugom delu obe ekipe uspele da postignu po jedan esej, s tim da je posle Orlovićevog, Kapor uspešno šutirao na stative. Krajnji rezultat iznosio je 24-5 u korist naših seniora što svakako može da zadovolji stručni štab pred nastavak borbe za sva tri dostupna trofeja.

Sledeća utakmica je na programu u nedelju protiv Vojvodine na dobro poznatom terenu u FK Žarkovo.